Digiturk E100-2 Hata kodu

“E100-2” Hatası

Digital kart hatası.

 

 

 

 

"E100-2" Hata Çözümü 1

Kutuya takılan kartın tam oturmamasından,ters takılmasından,kutu veya kartın arızalı olmasından dolayı bu hata görülebilir.Kutuya yanlış bir kart takıldığında görülebilir.Kart söküp takıldığında,fiş çıkar tak sonrası veya kutu taşıma veya başka amaçlı hareket ettirildiyse bu tip bir hata görülebilir.

 

 

"E100-2" Hata Çözümü 2

Şifreli bir Digiturk kanalında iken (202,20.) kartı çıakrınız.Ekranda "E04-4 Digital kartınızı takınız" mesajı görülecektir.Şifresiz bir kanalda hata mesajı görülmez. Kartınızı ok yönünde ve altın rengi chip altta kalacak şekilde yerleştiriniz.(DT-9002/9003 kutular için tam tersi uygulanmalıdır). İki kart girişi olan DCR veya Plus model bir kutu kullanıyorsanız digital kartın alt kart yuvasına takıldığından emin olunuz. Kartı taktıktan sonra E04-4 hatası ekrandan kaybolmalı ve yayınlarınız açılmalıdır.

 

 

"E100-2" Hata Çözümü 3

Yayın açılmadıysa, kartı çıkartıp kart üzerindeki chip'i kuru yumuşak bir bez ile hafifçe silerek tekrar sonuna kadar takınız ve yayınlarınızın durumunu kontrol ediniz.

 

 

"E100-2" Hata Çözümü 4

Sorun devam ediyorsa,kutunuzu fişten çıkarıp digital kartı çıkarınız,fişi tekrar takınız.Şifreli kanalda E04-4 mesajını gördüğünüzde kartı tekrar takınız.Sorun bu aşamada da çözülmedi ise 0212 473 7373 nolu Digiturk Müşteri Hizmetlerini arayınız.

beIN SPORTS Maç Programı, Bugünkü Maçlar, Haftalık Maçlar...

Spor Toto Süper Lig * TFF 1. Lig * Almanya Bundesliga * İngiltere Premier Ligi * Fransa Ligue 1
Spor Toto Basketbol Ligi * NBA